Pomáham handmade tvorilkám vybudovať ich vlastné handmade podnikanie

Anna Harská Handmade podnikanie Handmade biznis ručné práce tvorca handmade tvorba

Som srdcom lektorka ale dušou podnikateľka. 

Mám praktické skúsenosti tvorbou, predajom aj podnikaním.  

Naučím aj Teba ako predávať svoje výrobky ako značka a ako sa zamilovať do handmade podnikania.

Odovzdám Ti konkrétne know-how, aby si vedela svoje výrobky predávať.

Naučím Ťa ako premýšľať a získať mindset úspešnej ženy - podnikateľky.

prečo som sa rozhodla pre edukovanie handmade tvoriliek?

Som expert v odovzdávaní informácií, keď docvakávajú aha-momenty. V podpore a motivácií.

Milujem ten moment prekvapenia u mojich študentiek, keď sa im začína dariť a svoje výrobky predávajú za čiastky, o ktorých zatiaľ len snívali. Keď majú radosť z predaja, rastie ich sebavedomie a doslova sa im mení život.  

Keď sa vďaka tomu zlepšujú aj ich rodinné vzťahy a  zrazu sa z nepodporujúceho prostredia stane okolie, ktoré ich uznáva.  

Zameriavam sa na robenie biznisu s ľahkosťou a v pohode. Skrátka - nastav si hlavu na úspech.


čo je za myšlienkou "handmade podnikaniE ako životný  štýl"?

Keď som začínala s predajom svojich hand-made výrobkov, išla som do neho s veľkým nadšením, no s nulovými znalosťami o predaji. Roky som sa trápila s nízkymi obratmi a tržby mi často nepokrývali ani nutné náklady...

Túto situáciu  vidím u mnohých hand-made tvoriliek, ktoré síce vedia vyrobiť nádherné veci, no nevedia ich predať. Nevedia, že predaj je len "čerešničkou na torte" a že fakt, či a za akú cenu budem vedieť svoje výrobky predať, záleží len od nich.

Chcem, aby sa šikovné ženy prestali na svoju tvorbu pozerať ako na niečo, čím si prilepšia k rodinnému rozpočtu a možno sa niečo podarí predať, ale aby si uvedomili svoj dar - vedieť niečo vytvoriť vlastnými rukami - a naučili sa túto hodnotu prezentovať ako značka a plánovať svoju prácu aj tržby.

Aby sa naučili vytvoriť si svojimi rukami a umom taký život, ktorý bude podľa ich predstáv. Aby sa naučili premýšľať ako podnikateľky.

 • aké je moje poslanie?
  Chcem z handmade strhnúť tú škaredú patinu lacných, doma "na kolene" vyrábaných výrobkov a vrátiť handmade jeho punc výnimočnosti a remesenej zručnosti.
 • Aká je moja vízia?
  Chcem zo šikovných tvoriliek spraviť handmade podnikateľky, ktoré vnímajú svoju tvorbu ako dizajnovú a predávajú ako značka. S patričnou noblesou a za hodnotu, ktorú ich dizajnová tvorba má.

Neznášam názor, že hand-made tvorcovia sú chudáci, ktorí  to majú ťažké a treba ich (umelo) podporovať. Že sa svojou tvorbou nevedia uživiť a potrebujú pomoc. Že dnes tvorí každý  a preto sa dajú hand-made výrobky predávať len za nízke ceny.

Tento škodlivý názor môžeš zmeniť Ty sama. Ako? Zmeň svoj postoj k svojej tvorbe a začni svoje výrobky vnímať ako dizajnové a seba ako značku. 

"Konaj už teraz ako tá úspešná handmade podnikateľka, ktorou sa chceš stať."

 • Moje hodnoty
  Sloboda a samostatnosť sú pre mna tou najvyššou prioritou. Vždy som túžila byť nezávislá, zarábať a mať slobodu v rozhodovaní čo bude kedy robiť, kam budem cestovať. Zároveň je to pre mňa aj výzvou, pretože bez disciplíny a práce nie je ani sloboda a ani s ňou spojená hojnosť. Skrátka vyvážený vzťah.
 • Kto ma inšpiruje?
  Úspešní ľudia, ktorí sa vypracovali sami. Ktorí mali na začiatku svoj veľký sen a obrovskú vnútornú silu ísť si za ním. Fascinujú ma ženy, hand-made podnikateľky, ktoré si zo svojej záľuby vybudovali prosperujúcu firmu.Doslova z kreatívneho kútika doma po majiteľku prosperujúcej dizajnovej dielne. 

Mojím obrovským vzorom je  okrem iných aj Tomáš Baťa a  Blanka Matragi.

Obrovskou inšpiráciou, ktorú som vedela doceniť až neskôr bola moja babka Mária, ktorá  zastávala riadiacu funkciu vo firme, mala vždy perfektne upratanú domácnosť, navarené a okrem toho vždy vyzerala dobre, bola upravená. Dodnes netuším ako to všetko zvládala a ešte mala čas aj na nás, vnúčatá...

moje handmade začiatky:
od tvorilky k handmade podnikateľke

Na začiatku bola obrovská chuť tvoriť. K láske k ručným prácam ma viedla už moja babka Mária. Hovorím jej "babka korálková", lebo ma nepriamo doviedla k mojej najväčšej vášni v ručných prácach, k tvorbe z korálikov.

Začínala som asi ako väčšina hand-made tvoriliek. Najskôr som tvorila len pre seba, potom pre kamarátky a známe.

A pretože bol o moje výrobky celkom záujem a túžila som preniesť krásu sklenených korálikov medzi čo najviac ľudí, otvorila som si kamennú predajňu v zábavno-nákupnom centri Max v Skalici.

Keď som začínala s predajom svojich hand-made výrobkov, išla som do neho s veľkým nadšením, no nulovými znalosťami o predaji. Veľmi rýchlo som zistila, že vedieť vyrábať krásne veci a ponúknuť ich na predaj nestačí...

Anna Harská Handmade podnikanie

môj obchod bol skvelou školou života

Anna Harská obchod s korálikmi

Roky som sa trápila s nízkymi obratmi a tržby mi často nepokrývali ani nutné náklady. Začiatky pri otvorení boli veľmi skromné. Vybavenie obchodíku s plochou 20m2 zabralo celkom dosť z budgetu, ktorý bol takmer nulový. Postupne som sa prepracovala k obchodíku s plochou 60m2 a skladovými zásobami v hodnote niekoľkých desiatok tisícov eur. Aktuálne mám kamenný  obchod zatvorený, uvidíme, čo prinesie situácia ohľadom Covidu. 

Keď sa teraz obhliadnem za seba, vynoria sa mi dva pocity. Pocit vďačnosti za to, že sa mi splnil môj sen - mať vlastný korálikový obchod. Ten druhý pocit je pocit ľútosti nad tým, koľko času som mohla ušetriť a koľkým komplikáciám sa vyhnúť, ak by mi v mojich začiatkoch niekto poradil alebo by ma viedol, usmernil. Niekto, kto má skúsenosti a ukázal by mi tú kratšiu cestu ako dosiahnuť svoj sen. 

Preto som sa rozhodla zdieľať svoje skúsenosti ďalej.

aj ja som mama a nie je mi jedno, čo tu
pre svoje dieťa zanechám


Chcem svojej dcérke odovzdať myšlienku, že sa to dá. Že je možné dosiahnuť všetko, na čom je ochotná dostatočne dlho pracovať. A zároveň ju naučiť, že s tým správnym "nastavením hlavy" ide všetko vo väčšej pohode a ľahkosti.

Chcem, aby si ma pamätala ako mamu, ktorá má čas aj na hru a výlety, je plná  energie a zarába peniaze s ľahkosťou a pohodou.

 


z môjho súkromia

Milujem kávu a víno, slnečné destinácie, vôňu mora a šum stromov. Najväčšiu pohodu zažívam v prírode a najviac nápadov dostávam pri behaní lesom. 

Od malička som milovala cudzie jazyky. Nemčina je mojou srdcovkou dodnes. Vyše 20 rokov som aktívne pôsobila ako prekladateľka, tlmočníčka a lektorka.

prečo spolupracovať so mnou?

 • Som akčná, milujem dosahovať ciele a to isté chcem dosiahnuť aj u Teba.
 • Nájdeš u mňa podporu aj v časoch, kedy Ti bude hlava hovoriť, že sa to nedá.
 • Som tvrdohlavá. Áno, som v znamení býka a trúfam si povedať, že aj vďaka tvrdohlavosti napredujem. Keď sa pre niečo rozhodnem, viem sa "zahryznúť" a neprestanem, kým neprídem na to "ako". Vytrvalosti naučím aj Teba.
 • Milujem on-line podnikanie aj s jeho technikáliami a nedám pokoj, dokiaľ nefunguje všetko tak, ako má. Tá radosť z funkčného chodu je potom okorenená hrdosťou samej na seba. Budeš na tom rovnako.

Výsledkom spolupráce so mnou je žena, handmade podnikateľka, ktorá svoje výrobky vie predávať, teší sa z každej činnosti, ktorú do svojho podnikania dáva a ktorá "žije svoj handmade sen".