Prosím ťa, kto to bude kupovať, je toho všade plno… alebo, keď doma nemáš podporu pre svoju tvorbu.

Výroba hrnčeka

Ak si pri slovách vyššie zbystrila a zdajú sa Ti byť povedomé, tak vedz, že nie si sama. Až 8 z 10 handmade šikuliek nemá vo svojom najbližšom okolí podporu a uznanie pre to, čo robí. A práve preto chcem s Tebou v dnešnom blogovom článku zdieľať 4 tipy ako si splniť svoj handmade sen aj keď okolnosti nie sú práve ružové😉.

Výroba hrnčeka
Dar tvorby nemá každý. Nenechaj si ho nikým vziať.

Tak na úvod – nie si v tom sama. Ako som už písala, až 8 z 10 šikovných žien nemá doma podporu pre to, čo robí. Nevýhodou je, že sa môžeš podvedome naladiť na to, že dnes vyrába handmade takmer každý a je veľká konkurencia a časom svoju tvorbu zabalíš do krabice rovnako ako Tvoje sny… 😥

Čo by bola rozhodne škoda, pretože dar tvorby nemá každý. Verím, že Ti dnešné tipy pomôžu prekonať aj túto situáciu a vydržať na Tvojej ceste za Tvojím handmade snom. Ten pocit hrdosti samej na seba, keď sa z nepodporujúceho prostredia stane prostredie, ktoré sa stane Tvojím najväčším fanúšikom rozhodne stojí za to💯.

Tip č. 1: Obklop sa podporujúcim on-line alebo off-line prostredím

Keď sa to nedá doma, nevadí. Je veľa spolkov, ktoré združujú šikovné handmade ženy a tieto sa nielenže navzájom podporujú vo svojej kreativite a snoch ale môžu si pozdieľať tipy a aj starosti… A ako vieme, zdieľané starosti sú menšie starosti a zdieľané radosti sú znásobené radosti.


PS: ak v takejto komunite ešte nie si, pridaj sa napríklad do našej FB skupiny Handmade ako úspešné podnikanie.

Tip č. 2: Podrobne si rozplánuj svoj čas

Plánuj si čas na tvorbu, štúdium a zviditeľňovanie sa. Že Ti tu chýba čas na predaj? Nie, na predaj som nezabudla. Avšak viac času a najmä v začiatku treba venovať budovaniu značky. Ak máš totiž dobre vybudovanú značku, pôjde Ti predaj ako po masle.

Tak ako venuješ čas svojej tvorbe a jej zlepšovaniu, treba si rozdeliť čas aj pre štúdium ako budovať svoju značku a zviditeľňovať sa. Teda v prípade, ak chceš svoje výrobky aj predávať.

Ak totiž budeš chcieť svoje handmade výrobky predávať, ale nikto o Tebe a Tvojej tvorbe nebude vedieť a zákazníci nebudú mať dostatok času na spoznanie Tvojich hodnôt, nebudú kupovať. A tak sa stane to, čo Ti všetci hovorili a Ty sama začneš mať pocit, že handmade výrobkov je dnes všade veľa a handmade tvorbou sa skrátka nedá uživiť

PS: S budovaním Tvojej handmade značky Ti pomôže aj môj ebook Začni svoje handmade výrobky predávať ako značka. Stiahnuť si ho môžeš zDARma tu.

Tip č.3: Začni tam kde si, s tým, čo máš

Na začiatku máš väčšinou obmedzené možnosti a to ako priestorové, tak finančné. A možno Ťa to ťahá do väčších projektov, na ktoré budeš potrebovať vlastný priestor…

Nenechaj sa odradiť a tvor s tým, čo máš a tam, kde si.

Nemôžeš reštaurovať starý nábytok a vdýchnuť mu vintage štýl, ktorý tak veľmi miluješ? Popremýšľaj nad tým, ako by sa to dalo. Možno začneš s menšími projektami, ako sú napríklad krabičky na listy či vreckovky, rámy zrkadiel… Alebo sa môžeš dohodnúť napríklad s kamarátkiným mužom, ktorý má doma dielňu, či by Ti ju na určité hodiny v týždni nezapožičal….

Kto je Tvoj ideálny zákazník
Začni tam, kde si a s tým, čo máš. Hľadaj riešenie. Nájde sa vždy.

Tip č. 4: Neprestávaj veriť v seba a svoje schopnosti

Drž si svoju víziu a vieru v seba, vo svoju tvorbu, v to, že to dokážeš. Napíš si presne, čo chceš a aké kroky k tomu potrebuješ spraviť.

Začni konať v naladení sa na budúci úspech už dnes.

Sprav si svoj akčný plán – míľniky, ktorých chceš dosiahnuť a konkrétne akčné kroky.
A pridaj jednu tajnú ingredienciu úspechu. Začni. Hocijako pomalým tempom by si sa posúvala, za určitý čas si o kus bližšie k svojmu cieľu.

Pamätaj – úspech miluje rýchlosť a akčnosť.

A na záver: Nezabudni svoj úspech osláviť.

Aj malé víťazstvo je víťazstvo a zaslúži si energiu radosti. Prečo? Pretože podobné priťahuje podobné. A keď si dopraješ aspoň chvíľu na precítenie radosti, hádaj, čo sa začne diať?

Presne tak, prídu ďalšie dôvody na radosť.

Nazdieľaj svoj úspech napríklad na svojom svojom profile či stránke, označ ma ako @HandmadeAkoPodnikanie alebo @annaharska a dovoľ mi tak, aby som Tvoj úspech oslávila s Tebou! Myslím to vážne. Nielenže si tak do života pritiahneš ďalšie dôvody na radosť a oslavu ale inšpiruješ tak aj ostatné handmade šikulky, aby ani ony neprestávali kráčať po ceste za svojím handmade snom.

Oslavuj svoje výhry. Vďaka aj za maličkosti Ti pomôže pritiahnuť viac vecí do života, z ktorých sa budeš môcť radovať.


Môj osobný tip úplne na záver

Užívaj si všetko čo robíš, pretože energia, ktorú do akejkoľvek činnosti dávaš, sa Ti znásobená vráti späť. A najmä, vydrž. Nie je nad to, keď sa situácia zmení a Ty začneš zažívať od svojho blízkeho okolia uznanie, ocenenie svojej tvorby či dokonca podporu pre svoju handmade tvorbu.

A to je presne to, čo si želáš. Nielenže stúpneš v ich očiach a budú Ťa obdivovať, ale budeš vzorom aj pre svoje deti: moja mama to dala, aj ja v živote dokážem všetko – odkaz, ktorý za to rozhodne stojí.

S láskou 🤍
Anka

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Ebook zdarma Predávaj svoje handmade výrobky ako značka
  • Ebook na stiahnutie zDARma.

  • Najčítanejšie články
  • Hand-made podnikanie ako životný štýl
    Anna Harská Handmade ako úspešné podnikanie
  • Chceš dostávať aktuálne info o handmade podnikaní do mailu?

    Páčia sa Ti moje blogové články a nachádzaš v nich to, čo potrebuješ pre rast svojho podnikania a predajov hand-made? Zadaj svoje údaje do formulára nižšie a ja sa postarám o to, aby si neprišla o žiadny článok ani o dôležité informácie, ktoré Ti pomôžu v Tvojom handmade podnikaní.