Ako mať viac peňazí v handmade podnikaní

Anna Harská

Vieš, čo majú všetci úspešní ľudia spoločné? Majú prehľad o svojich financiách a majú s nimi dobré vzťahy. Doslova. Ani v handmade podnikaní to nie je inak. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako si do svojho handmade podnikania priviesť viac peňazí.

V tomto blogovom článku Ti poodhalím tajomstvo fungovania peňažnej energie pomocou praktických krokov a správneho nastavenia hlavy na úspech.

Anna Harská
Handmade podnikanie ako životný štýl, ktorý prináša hojnosť peňazí aj času.

Cashflow

Prvým krokom k tomu, aby sme si začali priťahovať hojnosť je upratať si. Okolo seba ale aj v peniazoch. Ruku na srdce, máš prehľad o tom odkiaľ Ti prichádzajú alebo môžu prísť peniaze a kam Tvoje peniaze odchádzajú? Máš prehľad o svojich mesačných platbách?

Ja som dlho „strkala hlavu do piesku“ a radšej som ani nechcela vedieť, čo všetko mám ešte zaplatiť, a logicky som si to zdôvodnila tým, že nechcem, aby ma to nefrustrovalo a nebralo náladu…

Lenže, aj peniaze sú určitá  forma energie. A to, čo k nim vysielame, to dostávame. Máš z nich strach? Obavu, že opäť bude niečo chýbať? Všimni si, čo sa zákonite udeje. Prichádza nedostatok. A často v týchto situáciách príde ešte nečakaný výdavok napríklad v podobe pokazeného prístroja, ktorý potrebuješ pre svoju tvorbu…

Môj tip: sprav si poriadok aj vo svojich financiách, poznaj presne svoje príjmy výdaje a začni plánovať svoje tržby s tým správnym mindsetom.

Práca z domu, počítač a príjemné pracovné prostredie
Prehľad vo financiách je prvým krokom na ceste k hojnosti. Finančnej aj časovej.

Plánovanie tržieb

Ak nevieš, koľko potrebuješ / chceš mesačne zarobiť, budú aj Tvoje tržby z predaja handmade náhodné. Raz sa zdá, že by to mohlo ísť ale potom sa to akosi zasekne

Podelím sa s Tebou o tajomstvo úspešných ľudí, ktoré bude fungovať aj v Tvojom handmade podnikaní. Úspešní ľudia presne vedia, koľko potrebujú / chcú mesačne zarobiť a sú nastavení na danú čiastku, podvedome ju vnímajú už ako zarobenú. Nestrácajú vieru keď sa práve nedarí a nehovoria si: „bolo by to pekné zarobiť“, „možno mi bude stačiť aj XY eur“ ale majú postoj víťaza, ktorý smeruje do cieľa napriek prekážkam, únave a chvíľkovým nezdarom.

Je tu totiž obrovská hybná sila, ktorá môže byť Tvojím spojencom pri dosahovaní vyšších tržieb. Je to práca s hlavou, alebo, inak povedané, správny mindset. Ak totiž presne vieš koľko potrebuješ / chceš zarobiť, nastavíš sa na túto čiastku ako na reálne zarobenú, nenechávaš si únikovú cestičku ale začneš sa pýtať AKO môžem túto čiastku zarobiť a ČO pre to mám spraviť, začnú sa diať zázraky. Tento mindset Ťa prenesie na vlnu úspechu a to dlhodobo.

Môj tip: trénuj tento mindset úspechu denne. Poznaj čiastku, ktorú potrebuješ / chceš mesačne zarobiť, teš sa na ňu, dopraj si precítiť tie emócie radosti a hrdosti samej na seba, že si túto čiastku dosiahla. A v tomto nastavení konaj.

Polož si otázku: čo môžem spraviť inak ako doteraz? Odpovede, ktoré Ti prídu na myseľ zrealizuj a nenechaj svoj „analytický mozog“ aby Ťa v nasledujúcej sekunde presvedčil o opaku.

Žena sediaca v kresle, pracujúca s tabletom v radostnom nastavení hlavy.
Naplánuj si tržby z predaja Tvojich handmade výrobkov.

Investície do rozvoja Tvojho podnikania

Veľa handmade tvoriliek investuje do materiálu na svoju tvorbu. Čo je síce potrebné, bez neho by si nemohla vyrábať a predávať, ALE… Tak ako si investovala napríklad do kurzov pre zlepšenie svojej techniky tvorenia, tak treba investovať aj do rozvoja svojho podnikania.

Odpovedz si na otázku: čo potrebuješ pre to, aby si mala lepšie predaje? Investovať do ďalšieho materiálu v nádeji, že rozšíriš ponuku a oslovíš viac zákazníkov? Môžem Ti so 100% istotou povedať, že vo väčšine prípadov tomu tak nie je.

To, čo zlepší predaje Tvojich handmade výrobkov nie je rozšírenie Tvojho sortimentu ale investícia do kurzu alebo konzultácie, kde sa dozvieš ako si nastaviť svoju predajnú stratégiu a zlepšiť tak predaje.

Môj tip: príslovie, že čas sú peniaze platí aj v handmade. Neboj sa zainvestovať do kvalitných kurzov, ktoré Ťa naučia ako sa zviditeľňovať na sieťach, lepšie fotiť či predávať. Čas, ktorý ušetríš hľadaním informácií zadarmo môžeš vložiť do štúdia konkrétnych informácií, ktoré Ťa tou najpriamejšou cestou dovedú k želanému cieľu.

Ak máš pocit, že takúto investíciu si môžeš dovoliť až keď si na ňu nejako našetríš predajom svojich výrobkov, zamysli nad týmito otázkami:

Stojí Ti za to, aby si oberala seba a svoju rodinu o čas, ktorý venuješ tvorbe ktorú nevieš predať? A je rozumné investovať do ďalšieho materiálu na tvorbu, ktorú sa Ti nedarí predávať tak ako by si chcela?

Rezerva pre lepšie časy

Čítaš správne, nepomýlila som sa :-). Kým väčšina handmade tvoriliek si občas niečo odloží bokom na horšie časy, úspešná handmade podnikateľka si tvorí rezervu preto, aby nebola v strese keď sa práve nedarí s predajmi a nemusela kývnuť na nevýhodnú ponuku len preto, lebo potrebuje predať

Všimni si tiež aj ako pôsobí pojem rezerva na horšie a rezerva na lepšie časy. Veď keď si tvoríš rezervu na horšie časy, tak si ich potom aj podvedome pritiahneš.

Môj tip: skús si odkladať aspoň 5% z každého príjmu / tržby. Tých pár eur z celkovej čiastky absolútne nepocítiš, no ak si tento zvyk osvojíš, časom Ti narastie krásna čiastka. A k tomu blažený pocit zo svojej tajnej rezervy je na nezaplatenie 😉

Žena na ceste prírodou, rozhodujúca sa, ktorou cestou ísť.
Ty sama si vytváraš svoj život. Vyber si takú cestu, ktorú skutočne chceš.

Nastav si hlavu na úspech

Toto je môj tajný tip pre Teba. Zamysli sa nad tým, aké pocity máš v menej príjemných situáciách. Najmä v období kedy sa nedarí a potrebovala by si predať, skús tento negatívny pocit zmeniť.

Podelím sa s Tebou o jeden môj konkrétny prípad. Keď som raz prišla na návštevu ku kamarátke, pokazilo sa mi moje auto. Vedela som, že je zbytočné investovať do opravy, holt, malo už svoje najazdené. Kamarátka mi vtedy povedala jednu dnes už legendárnu vetu, na ktorú nezabudnem nikdy. Povedala mi doslova:

Neplač nad pokazeným autom, teš sa na nové“.

Cítiš tú energiu? Cítiš, ako sa preplo smerovanie z negatívnej situácie (pokazené auto) na pozitívne smerovanie (nové auto) a ako sa zrazu zmenila energia? Ako inak, o pár týždňov som jazdila v novom aute :-).

Žena sediaca v aute
Sny sa plnia vždy, len pre ne treba aj niečo spraviť.

Páčia sa Ti moje blogové články? Podpor ma v ich tvorbe a nazdieľaj ich vo svojej sociálnej bubline na Tvojej obľúbenej sociálnej sieti. Nielenže ma tak podporíš v ďalšej tvorbe, ale pomôžeš aj ďalším šikovným žienkam, ktoré sa vďaka Tebe dostanú k motivujúcim a užitočným informáciám.

Za každú takúto žienku Ti vopred ďakujem🙏🤍.
Tvoja Anka

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Ebook zdarma Predávaj svoje handmade výrobky ako značka
  • Ebook na stiahnutie zDARma.

  • Najčítanejšie články
  • Hand-made podnikanie ako životný štýl
    Anna Harská Handmade ako úspešné podnikanie
  • Chceš dostávať aktuálne info o handmade podnikaní do mailu?

    Páčia sa Ti moje blogové články a nachádzaš v nich to, čo potrebuješ pre rast svojho podnikania a predajov hand-made? Zadaj svoje údaje do formulára nižšie a ja sa postarám o to, aby si neprišla o žiadny článok ani o dôležité informácie, ktoré Ti pomôžu v Tvojom handmade podnikaní.