Ako vyniknúť medzi množstvom handmade výrobkov?

Srdiečko vyrábané s láskou

Je veľa šikovných handmade žien, ktoré tvoria. No už menej z nich si vie povedať: žijem svoj handmade sen, viem sa svojou tvorbou (u)živiť. Čo teda robí táto úspešná handmade podnikateľka inak? Prečo sa jednej handmade šikulke darí viac a druhej menej?

Objavila som 4 body, ktoré majú všetky úspešné handmade podnikateľky rovnaké. Úspešná handmade podnikateľka totiž vníma svoju tvorbu inak a v tomto nastavení  úspechu aj tvorí. Výsledky sú potom úplne iné.

Srdiečko vyrábané s láskou
Poznaj hodnotu svojej handmade tvorby

1. Úspech začína v Tvojej hlave

Prvým a najdôležitejším krokom je začať vnímať svoju tvorbu ako značkovú už teraz. Úspešná handmade podnikateľka netvorí v nastavení „privyrobím si“, „uvidím, čo sa mi podarí predať“ ale jasne vie, pre koho svoje výrobky vyrába a netvorí v pocite nedostatku alebo neistoty.

 Ty sama sa potrebuješ ako handmade značka cítiť a konať tak. Mnohé šikulky majú stále v sebe ten pocit, že keď to vedia vyrobiť doma a sami, tak za to predsa nemôžu pýtať vyššie čiastky. Veď si to len vyrobili doma.

Začni už teraz seba vnímať ako značku ešte skôr než sa tak stane. Začneš inak premýšľať, čo sa prejaví napríklad aj v tom, ako vieš svoje výrobky opísať a teda propagovať.

2. Vytvor si podporujúce prostredie

Aj priestor samotný, tam kde tvoríš, veľa napomáha v tom, ako sa cítiš.

Máš pocit, že Tvoje výrobky nemôžeš predávať za vyššie čiastky, lebo si ten svetrík uháčkovala doma na gauči pred telkou a vlastne si si tak skrátila čas?

Čo takto pozrieť sa na to inak a vedome si na ten gauč sadnúť s tým, že  pracuješ a TV je pre lepšiu pohodu pri práci, podobne napríklad ako rádio alebo počúvanie hudby? Cítiš ten rozdiel?

Skvelým pomocníkom je tiež označenie Tvojho pracovného miesta ceduľkou s nápisom: dizajnérska dielňa, kreatívny kútik, tvorivý ateliér. No povedz sama, ako sa budeš cítiť, keď prídeš na miesto s takýmto označením?☺️

Zviditeľňuj svoju handmade tvorbu na sieťach
Neboj sa zviditeľňovať svoju handmade tvorbu a rozprávať o nej.

3. Podpor svoj sen malými krokmi, ktoré môžeš spraviť dnes

Zapoj fantáziu. Už teraz sa môžeš cítiť ako tá  úspešná handmade podnikateľka, ktorou sa chceš stať.

Čo Ti bráni predstaviť si, aký nadšený  bude Tvoj zákazník, keď si rozbalí výrobok, ktorý práve pre neho vyrábaš?

Fantázii sa medze nekladú a Ty tým jedine získaš. Nielenže sa budeš pri tvorbe cítiť ešte lepšie a viac si ju užívať, ale podvedome sa ladíš na tých správnych zákazníkov a hádaj, čo sa stane, keď výrobok zavesíš na predaj? Ak si tipovala, že sa Tvoj výrobok rýchlejšie predá, tak si uhádla. Je to tak.

Pamätaj: To, čo vyžarujeme, to priťahujeme.✨

4. Zapoj vnemy zákazníka

Nauč sa opisovať svoj výrobok z pohľadu zákazníka. Neopisuj vlastnosti výrobku ale pocity, ktoré Tvoj výrobok v zákazníkovi vyvolá. Príklad. Vyrábaš krásne náušničky v tvare čerešní. Namiesto toho, aby si opísala techniku a materiál z čoho sú vyrobené, skús sa viac zamerať na to, k čomu môže tento výrobok Tvoj zákazník nosiť alebo ako ho využiť a ako sa bude pri tom cítiť.

Takto by svoje výrobky opísala bežná handmade tvorilka:

Háčkované náušnice s dreveným korálikom. Komponenty sú z chirurgickej ocele. Náušnice sú ľahučké, rozmer na dĺžku 4 centimetre. Voľné k odberu.


Ako Ti to znie? A čo napríklad takéto znenie?

Tieto dizajnové náušničky v tvare čerešne sú skvelým doplnkom na letnú grilovačku alebo večerné prechádzky v prírode. Sú ľahučké, takže vám nezaťažia uši a môžete si užívať pohodu letných chvíľ nastajlovaná a zladená. Tieto originálne náušničky sú len v jedinom prevedení.

Často stačí len malá zmena uhlu pohľadu a výsledky sú úplne iné.

 • Chceš sa naučiť ako budovať svoju handmade značku na sieťach?
 • Vedieť písať príspevky a mať skvelú grafiku na pár kliknutí?
 • Mať svoje príspevky naplánované na týždeň dopredu a nemať celý deň ten doterný pocit „mala by som dnes niečo zdieľať„?

  👉 Klikni na tlačidlo nižšie a začni hneď teraz ⤵️

žena handmade samoštudijné kurzy ručné práce DIY tvorba handmade podnikanie zviditeľňuj sa na sieťach buduj svoju značku na sieťach
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Ebook zdarma Predávaj svoje handmade výrobky ako značka
 • Ebook na stiahnutie zDARma.

 • Najčítanejšie články
 • Hand-made podnikanie ako životný štýl
  Anna Harská Handmade ako úspešné podnikanie
 • Chceš dostávať aktuálne info o handmade podnikaní do mailu?

  Páčia sa Ti moje blogové články a nachádzaš v nich to, čo potrebuješ pre rast svojho podnikania a predajov hand-made? Zadaj svoje údaje do formulára nižšie a ja sa postarám o to, aby si neprišla o žiadny článok ani o dôležité informácie, ktoré Ti pomôžu v Tvojom handmade podnikaní.